esmaspäev, 5. november 2012

Hilissügisene

Suur talveehmatus on selleks korraks möödas ja ilm jälle kenasti sügiseselt sombune ja "soe".
Kuna meie armas amatöörfotograafist pojaraas on tänaseks pesast välja lennanud ja pesamunal läheb veel pisut aega samale tasemele jõudmiseks, pole tükil ajal enam ühtegi postitust teha tahtnud. Sest ilma piltideta pole asi nagu õige.
Aga ikkagi...
Selleaastane lambamüügi aeg on nüüd tõenäoliselt ühelpool. Meie võime rahul olla.Väga palju loomi on jäänud elule ja läinud mitme karja täienduseks või jäärana värsket verd tooma. Usume, et kõik said headesse kätesse ja teevad tublit tööd! Nii tore on näha, et ikka enam on inimesi, kes on huvitatud heast villast, et lammas ei ole enam vaid lihaloom. Ja, et ikka rohkem on neid, kes oskavad ja tahavad selle villaga ka midagi peale hakata. Akrüül on kena pehme küll, aga ega ennast selles kuigi kaua hästi ei tunne, pealegi- millest seda tehakse!
Lambaniitmine oli sel aastal samuti puhas rõõm: väga palju pikka, säbaralist ja läikivat villa saime saagiks. Kui vaid pesemisega mööda ei pane ja läiget ära ei riku. Kuigi suvi oli päikesevaene, siis rohukasv oli rikkalik ja see kajastus kohe villakvaliteedis. Uted on ka muidu väga pontsakad ja rahulolevad. Loodame, et mitte nii pontsakad, et tiinestumist takistaks.
Niitmise juures oli sel aastal veel üks huvitav eripära- polnud peaaegu ühtegi rabelejat, kõik pigem nautisid protsessi. Isegi talled, kellega tavaliselt esimene niitmine on paras rist ja viletsus, hoidsid vastutulelikult pead või jalga, mida parasjagu vaja oli. Raudadega niitmise juures on see eriti kiiduväärt käitumine.
Nüüd siis on põhitähelepanu suunatud neljapäeval algavale Mardilaadale. Mida kõike põnevat seal sel aastal toimub- raamatuid nii palju tulemas, et peab vist eurosid kartulikotiga kaasa võtma :)
Villa on kõvasti pestud ja ka vabrikus kraasitud, nii et on mida Hea Villa Seltsi töötoas kedervarrega lõngaks vormistada ja koju kaasa hankida. Näpuotsaga ka Kabala villaveski lõnga- jämedavõitu küll, aga sobib hästi näiteks nõelkudumiseks. Värvitoone päris mitmeid.

KOHTUME 8.-11. NOVEMBER MARDILAADAL SAKU SUURHALLIS!  

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar